Autor:
Andero Kalju

Meediakirjaoskuse ja digioskuste mõtestamisele keskenduv projekt REMEDIS sai CHANSE meetmest rahastuse

Belgia KU Leuveni ülikooli juhtimisel taotleti 7 partneriga Belgiast, Suurbritanniast, Hispaaniast, Soomest, Poolast ja Eestist CHANSE meetmest (https://chanse.org) projekti REMEDIS. Möödunud aasta oktoobris läbi projekt edukalt hindamise esimese astme ja nüüd valiti 90 teise vooru jõudnud projekti seast välja rahastamiseks. Kokku rahastati 26 projekti, neist neli Eesti teadlaste osalusel.

REMEDIS projekt keskendub meediakirjaoskuse ja digioskuste mõtestamisele. Selleks sünteesitakse teadmised varasematest uuringutest ja viiakse kuues riigis läbi uued uuringud, mis selgitavad erinevate tegevuste efekti nimetatud oskuste arengule, kaasatusele ja heaolule. Eestis uurime koostöös Haridus- ja Noorteameti ning osaühinguga Star Cloud, milliseid muutusi on kaasa toonud Tehnoloogiakompass ja Opiq keskkond ning kuidas nende efekti uuenduslike haridussihtide saavutamisel veelgi suurendada. Saadud tulemused peaksid aitama nii praktikutel koolides kui ka hariduspoliitika kujundajatel ning haridustehnoloogia ettevõtetel teha tarku otsuseid digitehnoloogiate kasutamisel ja arendamisel.

Projekti koordinaator Tartu Ülikoolis on professor Margus Pedaste. Lisaks temale on projekti põhiuurijaks professor Veronika Kalmus ühiskonnateaduste instituudist ning projektis avatakse kandideerimiseks üks järeldoktori ametikoht. Projekti eelarve Tartu Ülikoolis on 189 016 eurot ja projekt kestab kaks aastat.

Jakobi 5 sisehoov

DIGIEFEKTI SÕNUMID ⟩ Õpilaste kodused digipiirangud

Foto on dekoratiivne

Mare Kitsnik: eestikeelsele õppele üleminekut toetav õppevara – kuidas tagada kvaliteet?