Autor:
Triin Kirs

Esmakursuslasele

Tere tulemast Tartu Ülikooli haridusteaduste instituuti! 

Siit leheküljelt leiavad esmakursuslased kasulikku infot, mis puudutab: 

  • õppekorraldust
  • TÜ kasutajakonto ja e-posti aadressi kasutamist
  • raamatukogu kasutamist
  • ISIC üliõpilaspiletit.

Soovitame kõigil esmakursuslastel võtta osa oma eriala infotunnist ja ÕIS-i koolitusest. Jälgi infot nende toimumisaegade kohta haridusteaduste instituudi kodulehel.

Samuti uuri välja, kes on Sinu õppekava tuutor. Tuutor on vabatahtlik üliõpilane, kes aitab oma eriala või sellele lähedase eriala esmakursuslastel ja välisüliõpilastel ülikoolieluga kohaneda, selgitades õppekorralduse põhitõdesid, pakkudes võimalust arutada mitmesuguseid probleeme üliõpilase seisukohalt ning andes nõu, kust vajalikku informatsiooni hankida ja kellelt ülikoolis edasist abi otsida. 

Kõigi tekkivate küsimuste osas saad abi ka oma õppekava õppekorralduse spetsialistilt

Vaata ka lõbusat videot Tartu Ülikooli maskoti Tiksu päevast haridusteaduste instituudis!

Õppekorraldus

Tutvu oma õppekavaga õppeinfosüsteemis ÕIS. Kui jääd hätta ÕIS-i kasutamisega, siis vaata ÕIS-i info ja abi õppijale.

Loe õppetasude kohta Tartu Ülikooli kodulehelt

Akadeemilise kalendri leiad Tartu Ülikooli õppeinfosüsteemist.

Tartu Ülikool pakub traadita interneti teenust väga paljudes ülikooli õppehoonetes.

IT osakonna poolt hallatud WiFi levialas pakutakse paralleelselt kolme võrku (SSID). Nendeks on eduroam ja ut-public õppehoonetes ning ühiselamutes on ut-public võrgu asemel campuswifi.

Tartu Ülikooli kasutajatel soovitame kindlasti kasutada eduroam võrku, sest see on turvalisem (autentitud kasutajad, krüpteeritud liiklus). Eduroam leviga ühendute TÜ arvutivõrku, mis annab teile ka võimaluse kasutada võrguprintereid ja võrgukettaid. Eduroami kasutamiseks küsitakse teie ut.ee meiliaadressit ja parooli.

Levi ut-public on pigem mõeldud ülikooliga mitteseotud inimestele ning seetõttu ühendatakse nad väljapoole TÜ arvutivõrku.

TÜ kasutajakonto ja e-posti aadress

TÜ kasutajakonto info ja ut.ee e-posti aadressi saad eriala infotunnis või oma eriala õppekorralduse spetsialisti käest.

Loe ülikooli e-posti aadressile saadetud kirju. Üliõpilast teavitatakse teda puudutavatest korraldustest (nt järgmisele õppeaastale üleviimine) ja õppetööd puudutavatest küsimustest (nt õppejõu haigestumine, seminari materjalide kättesaadavus vms) ÕIS-i kaudu. Teade saadetakse ÕIS-i elektroonteadete postkasti ja üliõpilase ülikooli serveris olevale e-posti aadressile, millega loeb ülikool teate edastatuks.

ÕIS-i teadete postkasti ja ülikooli e-posti aadressi tuleb lugeda regulaarselt, sest sealne info on oluline üliõpilase jaoks!

Kui sa ei plaani kasutada TÜ e-posti aadressi, suuna kindlasti kirjad e-aadressile, mida sa regulaarselt kasutad. Jälgi, et sinu kontol oleks piisavalt vaba mahtu.

Veendu, et oled listi httudeng ja oma eriala listi liige. Kui soovid ka mitteametlikke teateid (üritused, tööpakkumised jms), liitu listiga svhi.tudengid.yldinfo. Listidega liitumine toimub Sympa keskkonnas. Vajadusel saad lisainfot õppekorraldusspetsialistilt. 

Raamatukogu kasutamine

Registreeri end raamatukogu lugejaks siin.

Tartu Ülikooli Raamatukogu ja Tartu Ülikooli erialaraamatukogud on ühtses infosüsteemis, seega kui oled end kord juba lugejaks registreerinud, kehtib lugejapilet/ID-kaart nii TÜ raamatukogus kui ka kõigis TÜ erialaraamatukogudes.

Loe läbi haridusteaduste instituudi raamatukogu kasutuseeskiri ja tutvu raamatukogu kodulehega. Tutvu ka TÜ raamatukogu kodulehega.

Õpi kasutama erialakirjanduse leidmiseks elektronkataloogi ESTER - sind aitavad kasutusjuhend ja videojuhis.
Erialast kirjandust on võimalik leida ka andmebaasidest.

Õpi selgeks oma laenutähtaegade jälgimine ja pikendamine Minu ESTERi keskkonnas, kasutusjuhendi leiad siit

Siit leiad raamatukogu pakutud koolitused ja erialainfootsingu e-kursused Moodle'is

Tartu Ülikooli raamatukogu koolitusmaterjalid ja juhendid on samuti leitavad TÜ raamatukogu kodulehelt

ISIC
ISIC üliõpilaspilet
Telli endale ISIC üliõpilaspilet veebilehelt www.minukool.ee.

Avalehelt on võimalik ID-kaardi või panga vahendusel siseneda kaardihaldussüsteemi, valida oma õppeasutuseks Tartu Ülikool ning lisada taotlemiseks vajalikud andmed ning digifoto. Kaart saadetakse 10 tööpäeva jooksul pärast taotluse kinnitamist posti teel koju.

Üliõpilasstaatust kontrollitakse taotluse esitamisel automaatselt Eesti Hariduse Infosüsteemist (EHIS), seega saavad esmakursuslased kaarti taotleda alates õppeaasta algusest.

ISIC-kaart maksab 7,50 eurot ning kehtib kooliaasta algusest kuni järgmise kalendriaasta lõpuni.
Joonas Asumets ja Hele-Mai Viltrop, kõrvuti portreed

Gümnaasiumist ülikooli, ülikoolist unistusteni

Foto on dekoratiivne

Mare Kitsnik: eestikeelsele õppele üleminekut toetav õppevara – kuidas tagada kvaliteet?