Autor:
Emanuele Bardone

Üliõpilasorganisatsioonid

Tartu Ülikooli haridusteaduste instituudis tegutseb kaks aktiivset üliõpilasorganisatsiooni - Noore Õpetaja Huviklubi ning Eripedagoogika ja Logopeedia Tudengite Selts. Mõlemad organisatsioonid ootavad endaga liituma üliõpilasi, kes soovivad hariduselus kaasa lüüa ja olla osaks suurest sõpruskonnast.

 


 

Noore Õpetaja Huviklubi ehk NÕHK

 

2007. aastal asutatud Noore Õpetaja Huviklubi pakub tulevastele õpetajatele ülikooliellu arendavat vaheldust ja võimalust rääkida kaasa hariduselus. See on ka koht, kus saab teiste tudengitega koos mõnusalt aega veeta. NÕHK püüdleb iga liikme isikliku arengu poole nii õpetajana kui ka indiviidina. Lisaks iga liikme enesearengule soovitakse siduda rohkem inimesi, üritusi ja asutusi. Nende ideeks on kokku tuua nii haridusteaduste erialade tudengeid kui ka õpetamise vastu huvi tundvaid tudengeid väljastpoolt. Tartus asuvas Werneri kohvikus on müügil ka päris oma NÕHKi kook, mille asutajad kohviku juhatajalt ja peakondiitrilt välja rääkisid, kuna just selle kohviku II korrusel saalis sai huviklubi oma alguse.

Üliõpilasorganisatsiooniga liitumiseks võta nendega ühendust Facebookis või meiliaadressil no.huviklubi@gmail.com. Nende tegemisi saab jälgida ka Instagramis.

Image
Noore õpetaja huviklubi kollaaž

 


 

Eripedagoogika ja Logopeedia Tudengite Selts ehk ELTS

 

2014/2015. õppeaastal hakkasid eripedagoogika ja logopeedia üliõpilased korraldama õppeväliseid erialaseid üritusi. 2015. aastal asutati ka ametlik MTÜ, mille esialgseks nimeks oli Eripedagoogika Tudengite Selts (lühendatult ETS). 2018. aastal muudeti nimi Eripedagoogika ja Logopeedia Tudengite Seltsiks ehk ELTSiks, et rõhutada ka logopeedia eriala. Nende hüüdlause "Iga täht loeb" tähistab seda, et nii nagu iga sõnas loeb iga täht, loeb ka ühiskonnas iga inimene.

ELTSI juhatus vahetub iga aasta septembrikuus. Sinna kuuluvad esimees, aseesimees, sekretär, sotsiaalmeediahaldur ja laekur. Esimehe roll antakse tavaliselt 2. kursuse üliõpilasele. ELTSi üks eesmärke on pakkuda võimalusi erinevate kursuste vahel suhtlemiseks. Nii võibki ELTSi, kus liikmeid on umbes 20, pidada sõpruskonnaks, mis jagab ühist eriala. Tutvumisõhtu toimub tavapäraselt septembri keskpaigas. Tugevamate suhete loomiseks korraldatakse filmiõhtuid, matku, lauamänguõhtuid, piknikke ja teisi kokkusaamisi. 2021. aastast ollakse ka võrgustiku Ole Rohkem liikmed, mis annab võimaluse teha koostööd teiste üliõpilasorganisatsioonidega.

ELTSiga liitumiseks täida avaldus. ELTSi tegemisi saab jälgida ka Facebookis ja Instagramis.

Image
ELTSi liikmed 2022. aastal Jakobi 5 õppehoone trepil

 


 
Rohkem üliõpilasorganisatsioone leiad võrgustiku Ole Rohkem kodulehelt
Eripedagoogika ja logopeedia osakonna 55. aastapäev

Eripedagoogika ja logopeedia osakonna 55. aastapäev

Õpetajate seminar 195_haridusteaduste instituut

Õpetajate seminar tähistab 195. aastapäeva

Tudengielu_haridusteaduste instituut.

Üliõpilaselu