Haridusteaduste instituudi uudised

See nädal on ülikoolis digikoristusnädal, mil kogu ülikooliperet kutsutakse üles korrastama oma isiklikku või üksuse digielu, et astuda väikeste, kuid tulemuslike sammudega keskkonnasäästlikuma ülikooli poole.
  • #ühiskonnale
  • uudis
Tartu Ülikooli rektoraadi otsuse kohaselt jätkub 2021/22. õa kevadsemestril ülikoolis lähiõpe. Auditoorse õppetöö säilimiseks ja suurte haiguspuhangute vältimiseks on endiselt oluline end vaktsineerida, haigestumisel jääda koju ja lükata suured üritused edasi.
19.01.2022
  • #õppimine
  • uudis

17. detsembril tunnustati haridusteaduste instituudis töötajaid, kellel on täitunud ümmargune number tööaastaid. Kokku pälvis staažitunnustuse 13 haridusteaduste instituudi töötajat.

Viie aasta tööjuubel täitus administratiivjuht Airi Heinarul, projektide spetsialist Ita Ilvesel, haridustehnoloog-koordinaator Sander Jussil, eripedagoogika nooremlektor Triin Kivirähkil, arendusspetsialist Kärt Leppikul ja analüüside peaspetsialist Eda Tagametsal.

21.12.2021
  • #tunnustamine
  • uudis

Haridusteaduste instituut kutsub kõiki huvilisi avalikule kaasava hariduse seminarile, millega saab ühineda 19. jaanuaril kell 10–15 Worksupi keskkonnas. Kaasava hariduse avalik seminar selgitab, mida ikkagi tähendab kaasav haridus, kuidas edukalt kaasava hariduse põhimõtteid rakendada ning millised võiksid olla oodatavad tulemused. Ettekandeid peavad Tartu Ülikooli kaasava hariduse töörühma liikmed Äli Leijen, Pille Nelis, Tiina Kivirand, Gerli Silm, Lii Kaudne ja Margus Pedaste.

20.12.2021
  • #ühiskonnale
  • uudis

Tartu Ülikooli haridusteaduste instituudi vilistlane ja praktikajuhendaja Helen Luigla, kes tegutseb Nõo lasteaias Krõll eripedagoogina, pälvis sel sügisel Tartumaa aasta tugispetsialisti tunnustuse. 10. detsembri Õpetajate lehes jagas Luigla, mida soovib oma töös saavutada, aga ka arutles, milline on praegu Eesti erivajadustega laste olukord.

Loe pikemalt Õpetajate Lehest.

13.12.2021
  • #vilistlane
  • meist mujal

Välja on kuulutatud Tartu Ülikooli teenetemärkide kavalerid, kelle hulgas on ka neli haridusteaduste instituudi liiget.

Tartu Ülikooli aumärgi pälvisid haridusteaduste instituudi administratiivjuht ja tugitalituse juhataja Airi Heinaru, põhikooli mitme aine õpetaja magistriõppe üliõpilane Joosep Heinsalu, haridusteaduste nooremlektor Pille Nelis ning õppekorralduse spetsialist Mari Pärn.

Õnnitleme ja oleme teie üle uhked, head kolleegid!

10.11.2021
  • #ülikoolist
  • uudis

22. oktoobril toimunud Peeter Põllu päev oli järjekorras neljateistkümnes haridusteaduslik teemapäev-minikonverents, mida on Tartu Ülikooli haridusteaduste instituudis Eesti Vabariigi esimese haridusministri auks peetud. Nagu Peeter Põllu päeval kombeks, tähistati ka sedapuhku just üliõpilaste teadustöid, võimaldades värsketel vilistlastel tutvustada oma edukaid lõputöid ning kaasates nad elavatesse aruteludesse. Eriline fookus lasus sel aastal aga küsimusel, kellele ja milleks haridusteadust üldse tehakse.

27.10.2021
  • #üritused
  • uudis

Ilmunud on Eesti Haridusteaduste Ajakirja uus erinumber, mille fookuses on kirjaoskuse eri liigid ja käsitlused.

Kuigi esialgu märkis kirjaoskus inimese võimet lugeda ja kirjutada, on seda mõistet haridusteadustes hakatud kasutama teaduslik-teoreetilise konstruktsioonina, mis puudutab palju muidki valdkondi.

27.10.2021
  • #uudis