Laste ja õpetajate arengut toetava õpikeskkonna kujundamine

Maht: 42 akadeemilist tundi (30 tundi auditoorset, 12 tundi iseseisvat tööd)
Sihtrühm: Eesti Hariduse Infosüsteemi EHIS kantud koolieelse lasteasutuse õpetaja
Kursuse eesmärk: Teoreetiliste ja praktiliste ülesannete kaudu toetada õpetaja meeskonnatöö ja liidriks olemise oskusi rühmas; organisatsioonis individuaalsete tõlgenduste jagamist ja ühiselt loodud arusaamade põhjal õppivaks organisatsiooniks kujunemist ning toetada õpetajaid võtma vastutust protsesside ja situatsioonide juhtimise eest ja suurendada õpetajate eneseusaldust.
Kursuse toimumise kuupäevad ja ajakava:
16. august 2022 kell 10.00-15.15
20. september 2022 kell 10.00-15.15
18. oktoober 2022 kell 10.00-15.15
22. november 2022 kell 10.00-15.15
13. detsember 2022 kell 10.00-15.15
Toimumiskoht: Tartu Ülikooli haridusteaduste instituut, Jakobi 5, Tartu

Koolituse teemad:
Koostöine õpikultuur ja selle toetamine
Lasteaiaõpetaja suhtlemine pedagoogilise liidrina
Õpitegevuse kavandamine arutelu meetodil
Laste arengust lähtuv väärtuskasvatus
Iseseisvate tööde tutvustus

Täiendusõppeprogrammi läbinud õppija:
- on teadvustanud enda rolli juhina lapsest lähtuva kasvukeskkonna kujundamisel ja nüüdisaegse õpikäsituse rakendamisel nii rühmas kui ka kogu organisatsiooni tasandil;
- on analüüsinud enda tegevust laste arengust lähtuva tegevuskultuuri kujundamisel nii rühma kui organisatsiooni tasandil;
- on reflekteerinud enda õppe- ja kasvatustegevust ja selle mõju ning analüüsi tulemusel koostanud enesearenduskava.

Õppejõud-koolitajad: Egle Säre ja Külvi Teder
Väljund: Koolituse läbinud ja õppekava täitnud õppijad saavad Tartu Ülikooli (digitaalse) tunnistuse.​​​​​​​
Maksumus: Koolituse läbiviimist toetatakse Euroopa Liidu Sotsiaalfondist. Koolitus on sihtrühmas märgitud osalejale tasuta.

Koolituse katkestamisel on täiendusõppe pakkujal õigus nõuda leppetrahvi osaleja maksumuse ulatuses. Koolitusele registreerudes kinnitan, et osalen kursusel täismahus ja olen enda osaluse kooskõlastanud asutuse juhiga.

Autoriõigused koolituse ülesehitusele ja koolitusprogrammile kuuluvad Tartu Ülikoolile. Nende kasutamine Tartu Ülikooli kirjaliku loata on keelatud.

ESF meetme tegevuse "Tänapäevase õpikäsituse rakendamine ning kompetentsikeskuste arendamine Tallinna Ülikoolis ja Tartu Ülikoolis" alategevuse Õpetajate baaskoolitused ja baaskoolitustega seotud arendustegevused rahastusotsuste tingimuste alusel toimub koolitustele registreerumine täienduskoolituse infosüsteemis Juhan.

REGISTREERUN KOOLITUSELE

Tehnoloogiaga rikastatud mängud 3-7-aastaste laste eesti keele õppe toetamiseks

Tartu Ülikool

Aktiivse ainetunni digiamps: erivajadusega lapse tunni rikastamine aktiivsete tegevustega