Peeter Põllu päeval jagati tunnustust

Peeter Põllu päeval tunnustati Tartu Ülikooli aumärgiga haridusteaduste instituudi loodusteaduste didaktika lektorit Marianne Olbreid ja algõpetuse didaktika lektorit Meeli Väljaotsa. Tartu Ülikooli rektori tänukirja sai haridusteaduste instituudi projektijuht Anita Kärner.

Marianne Olbrei on õpetajate seminaris töötanud üle kolmekümne aasta ja on seega seminari kõige pikema staažiga õppejõud. Tänu oma valdkonna suurepärasele tundmisele on ta väga hinnatud õppejõud ja valitud neljal korral Socialia valdkonna 10 parema õppejõu hulka. Ta on juhendanud praktikat, sealhulgas ka üliõpilaste välipraktikat. Üliõpilased hindavad tema suurepärast ainetundmist, pühendumist töösse, sisukaid õppematerjale, osavõtlikkust ja heatahtlikkust. Tema juhendamisel on üliõpilased valmistanud lõputööde raames põnevaid õppematerjale. Loodusearmastust on Marianne Olbrei süstinud ka oma kolleegidesse ja korraldanud neile harivaid matku.

Meeli Väljaots alustas õpetajate seminaris tööd saksa keele õppejõuna ja oli saksa keele lisaeriala õpetamise eestvedaja. Viimased kümmekond aastat on ta peamiselt tegelenud üliõpilaste praktika korraldamise ja juhendamisega, mis on suurepäraselt õnnestunud. Meeli Väljaotsa üheks uurimisvaldkonnaks on muukeelne laps eesti koolis. Tema initsiatiivil lisati klassiõpetaja õppekavasse ka vastavasisuline aine. Ta on selles valdkonnas juhendanud hulgaliselt lõputöid, publitseerinud teadusartikleid ning esinenud rahvusvahelistel konverentsidel. Üliõpilased on Meeli Väljaotsa kahel korral valinud Socialia valdkonna 10 parema õppejõu hulka.

Anita Kärnerit tunnustati initsiatiivi ja panuse eest rahvusvahelise projekti algatamisel ja juhtimisel ning töö eest õpetajahariduse ja õppekavade arendamisel. Anita Kärner alustas tööd ülikooli raamatukogus 1981 aastal. Ta on  töötanud mitmetel erinevatel ametikohtadel, enne rahvusvahelise projekti LINPILCARE algatamist juhtis Anita Kärner õppekavaarenduskeskuse tööd.