/Pexels

2. mail 2024 toimus haridusteaduste instituudis VIII üle-eestiline sotsiaalpedagoogide teaduskonverents "Sotsiaalpedagoogiline sekkumine - teooria ja praktika"

Tartu Ülikool

TÜ kasvatusteooria kaasprofessori ja põhikooli mitme aine õpetaja magistriõppe programmijuhi Kristi Kõivu eestvedamisel ning koostöös Eesti Sotsiaalpedagoogide Ühenduse ja haridusinnovatsiooni keskusega toimus 2. mail 2024 taaskord üle-eestiline sotsiaalpedagoogide teaduskonverents.

Seekordse konverentsi eesmärk oli tutvustada kogemusi sekkumiste rakendamisel sotsiaalpedagoogilises kontekstis. Konverentsil toimusid plenaarettekanded ja päeva teises osas töötoad. Konverentsil osales 120 sotsiaalpedagoogi ja valdkonna huvilist üle Eesti.

Plenaarettekanded olid järgmised:

Kristi Kõiv (Tartu Ülikool). "Sotsiaalpedagoogiline sekkumine – tee väärtustest tegevuseni"

Rain Mikser (Tallinna Ülikool, Tartu Ülikool). "Nii erinev ja ikka sotsiaalpedagoogiline"

Anu Jõgi (Rõuge Koostöökeskus). "Sotsiaalpedagoogide hinnangud sotsiaalpedagoogika ja sotsiaalpedagoogilise praktilise töö kohta"

Eike Siilbek (Tervise Arengu Instituut, Tartu Ülikool). "Süsteemivaade sekkumiste arendamisel laste ja noorte vaimse tervise valdkonna näitel"

Minni Aia-Utsal (Tartu Ülikool, ESPÜ). "Erineva kiusamiskäitumise kogemusega õpetajate ja sotsiaalpedagoogide subjektiivne heaolu"

Päeva teises pooles said osalejad külastada erinevaid töötubasid, mis pakkusid nii praktilisi sekkumisviise sotsiaalpedagoogilise töö rikastamiseks kui ka tutvustasid teadusuuringuid. Töötubasid viisid läbi: Liis Leilop, Eleriin Käo-Zirk, Nele Paabusk, Kristi Tikkerbär, Merle Vill, Kristi Kõiv, Gerli Brifk, Elo Mets, Kairi Rammo, Anni Remmelgas, Minni Aia-Utsal, Eike Siilbek, Katri Sild, Marika Vares, Triinu Riis.

Plenaaristungi ja töötubade ettekannete kokkuvõtetega saab tutvuda siin.

Konverentsi kokkuvõtet on võimalik lugeda ka Eesti Sotsiaalpedagoogide Ühenduse kodulehelt.

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
haridusinnovatsiooni töörühm

Tartu Ülikoolis loodi haridusinnovatsiooni töörühm