Autor:
Tartu Ülikooli haridusteaduste instituut

Augustis toimus esimene logopeedia suvekool

Augustis toimunud logopeedia suvekoolis osales 25 uut logopeedia tudengit, kes alustasid sügissemestril magistriõpinguid. Suvekoolis omandasid tudengid uusi teadmisi ning värskendasid varem õpitut nii veebiloengutes osaledes kui ka kontaktõppepäevadel. Lisaks sisulisele tööle said uued magistrandid ka omavahel tuttavaks. 

Suvekoolis osalejaid õpetasid haridusteaduste instituudi õppejõud Merje Viigand, Kaja Pastarus ja Lagle Lehes ning arstiteaduskonna arst-õppejõud: kõrva-nina-kurguarst dr Linda Sõber ja neuroloog dr Alo-Rainer Leheste. 

Tudengite tagasiside logopeedia suvekoolile: 

"Jäin väga rahule, sest kinnistas teadmisi ja samas õpetas spiraalselt uut juurde, st tase oli väga paras ja ei ehmatanud kohe ära (vastukaaluks sellele - olles lugenud sügissemestril ees ootavate kursuste sisu ning hakanud nõutavaid asju lugema - tundub spetsiifilisuse aste eesootavas materjalis oluliselt detailsem ja seega ka ehmatavam:)"

"Logopeedia suvekool oli hea võimalus bakalaureuseteemade kordamiseks. Mulle meeldis, et loengute kuulamiseks ja testide lahendamiseks oli terve augustikuu aega ja seda sai teha endale sobivas tempos. Seminarid aitasid kõike kinnistada ja sai arutada küsimusi/probleemkohti. Suvekooli juures oli tore ka see, et sain esimest korda näha enda magistriõppe kursusekaaslasi.
Tunnen, et olen rohkem häälestatud õpingutele võrreldes eelmise või üle-eelmise sügisega. Tavaliselt kulub paar nädalat aega, et üldse õppimislainele saada ja esimene õppimine algab minu jaoks enamasti peale esimest kontaktõpet. Seekord olen septembrikuuks juba värskelt teemad meelde tuletanud ja siit on hea edasi minna.
Kiidan väga ka suvekooli õppejõude, kes olid toetavad. Õppejõud käsitlesid seminaridel olulisemaid teemasid ja kaasasid ka üliõpilasi aruteludesse. Mulle meeldis ka see, et saime läbi arutada praktilisi olukordi. Võrreldes eripedagoogika ja logopeedia bakalaureuseõppega oli logopeedia suvekool rohkem erialale suunatud ja käsitles logopeedi jaoks vajalikke teemasid."

"Minu jaoks kõige kasulikumad neuroloogialoengud. Just seetõttu, et olite leidnud väga õige inimese sellest logopeedidele rääkima. Seletas piisavalt spetsiifiliselt ning samas nö "inimese keeles".
Meeldis väga, kuidas Merje suutis nii vahvate näidete põhjal seletada inimese aju olemust, et tekkis kohe palju selgem arusaam kõigest.
Minu jaoks oli teise päeva teemad pisut informatiivsemad ja kasulikumad kui esimesel päeval. Ilmselt seetõttu, et just see neuroloogiline pool oli jäänud mul eelmisel aastal nõrgaks."

"Eriti meeldisid mulle neuroloogia loengud, dr Alo-Rainer Leheste seletas arusaadavalt ja ülevaatlikult. Hääle ja neelamise teemad olid pigem uuemad ja neid oli hea sissejuhatuseks enne magistriõppe algust kuulata. Samuti oli kasulik artikulatoorse süsteemi ja kõne arengu ülekordamine."

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!