Koolitus on mõeldud kõikidele õpetajatele üldhariduse erinevatel astmetel, samuti koolieelsete lasteasutuste õpetajatele ning huvihariduses ja keskkonnahariduskeskustes tegutsevatele õpetajatele. Koolitusel tutvustatakse valminud kliimahariduslikke õppematerjale koos metoodiliste juhistega materjalide parimaks kasutamiseks.
Koolituse eesmärk on toetada säästlikku arengut väärtustava kliimakindla ja kliimasõbraliku ühiskonna loomist kujundades eri haridusastmete õpetajate kliimahoidlikke teadmisi, oskusi ja väärtushoiakuid, õpetamaks lapsi.
Koolitused toimuvad Tartus, Tallinnas, Pärnus ja Rakveres.
Koolituste maht on 26 akadeemilist tundi, sellest 8 tundi on auditoorset õpet, 6 tundi e-õpet, iseseisev töö mahus 12 tundi.
Auditoorsele koolituspäevale eelneb e-õpe, kus kõik osalejad peavad iseseisvalt Moodle keskkonnas tutvuma koolituse õppematerjalidega. Moodle keskkonnas avanevad õppematerjalid 2 nädalat enne auditoorse õppetöö päeva. Auditoorsele õppepäevale järgneb iseseisev töö, mis seisneb õpiobjektides kirjeldatud tegevuste rakendamises ja oma tegevuse põhjal tagasisideküsimustiku täitmises.
Koolituse kõigi osade tähtaegsel läbimisel väljastatakse osalejale Tartu Ülikooli täienduskoolituse tõend.
Koolitus toimub Euroopa Majanduspiirkonna Finantsmehhanismi 2014 - 2021 programmi "Kliimamuutuste leevendamine ja nendega kohanemine" avatud taotlusvooru "Kliimateadlikkuse suurendamine" raames. Koolitus on sihtrühmas märgitud osalejatele õppeteenustasuta.
Projekti „Kliimateadlikkus koolist ühiskonda: laste, noorte ja õpetajate võimestamine kliimamuutuste mõjude vähendamiseks” kohta saab täpsemat infot kodulehelt https://kliimateadlik.ut.ee/avaleht
Palume ÕISis koolitusele registreerimisel jälgida sihtgruppi ja auditoorse õppetöö toimumise asukohta! Grupi täitumisel ootenimekirja registreerumiseks palun kirjutage aadressile merilin.piirmann@ut.ee. Samuti võite kirjutada merilin.piirmann@ut.ee juhul kui õppeinfosüsteemi vahendusel registreerumine ebaõnnestub.