Pexels.com

Tehnoloogiaga rikastatud mängud 3-7-aastaste laste eesti keele õppe toetamiseks

Maht: 26 akadeemilist tundi (8 tundi auditoorset, 18 tundi iseseisvat tööd)
Sihtrühm: Alushariduses töötavad õpetajad ja tugispetsialistid (eripedagoogid, logopeedid, haridustehnoloogid, HEV-koordinaatorid), kellel on eesti keelest erineva emakeelega õpilaste õpetamise kogemus koolieelses lasteasutuses, sh venekeelsetes ja keelekümblusrühmades.
Kursuse toimumine: 27. november 2023 - 08. detsember 2023
Auditoorne õppetöö toimub 27. november 2023, millele lisandub 4 akadeemilist tundi veebikoolitust iseseisvalt 28. november 2023 - 7. detsember 2023
Toimumiskoht: Jakobi 5, Tartu

Koolituse eesmärk: Õppida kasutama tehnoloogiaga rikastatud mänge, mis toetavad 3-7-aastaste eesti keelest erineva emakeelega laste eesti keele õpet.

Koolituse sisu:
Ülevaade keeleõppe mängude kasutamisest koolieelses lasteasutuses
Keeleõppe mängu põhimõtted ja eesmärgid
Tehnoloogiaga rikastatud keeleõppemängu põhimõtted
Keeleõpe ja osaoskused
Tehnoloogiaga rikastatud keeleõppemängude kasutamine
E-koolikoti kasutamise võimalused
Erinevad tehnoloogilised vahendid keeleõppe toetamisel
Õppija digipädevuse arengu toetamine
Veebiloeng "Tehnoloogiaga rikastatud keeleõppemängud"
Iseseisev töö: Tehnoloogiaga rikastatud keeleõppemängu katsetamine ja küsimustikule vastamine

Täiendusõppeprogrammi läbinud õppija:
- omab ülevaadet keeleõppe metoodikast;
- oskab kasutada tehnoloogiaga rikastatud mänge eesti keele õppe toetamiseks;
- oskab lõimida tehnoloogiaga rikastatud mänge õppe- ja kasvatustegevustesse;
- analüüsib valitud ja õppeprotsessis katsetatud keeleõppemänge eesmärkidest lähtuvalt.

Lõpetamise tingimused: Osalemine veebikoolitusel ja auditoorses õppetöös, katsetab oma lasteaias vähemalt kahe projektis loodud tehnoloogiaga rikastatud keeleõppemängu katsetamine oma lasteaias ning täidab mängude kohta tagasiside küsimustiku täitmine ning õpiväljundite saavutamine.

Õppejõud-koolitajad: Merle Taimalu, Krista Uibu, Heily Leola, Vieno Rjabova, Esta Sikkal, Lehte Tuuling
Väljund: Koolituse lõpetamise tingimused täitnud õppijad saavad Tartu Ülikooli täiendusõppe digitaalse tunnistuse.

Maksumus: Koolitus toimub projekti Tehnoloogiaga rikastatud mängude loomine lasteaedadele eesti keele õppeks (LapsEST) raames ning on sihtrühmas märgitud osalejale õppeteenustasuta.

REGISTREERUN KOOLITUSELE

Algõpetuse didaktika kursus

Algõpetuse didaktika kursuse tutvustus ja registreerimine.
Tartu Ülikool

Tehnoloogiaga rikastatud mängud 3-7-aastaste laste eesti keele õppe toetamiseks

Tartu Ülikool

Aktiivse ainetunni digiamps: erivajadusega lapse tunni rikastamine aktiivsete tegevustega