Äli Leijen on Eesti Noorte Teaduste Akadeemia asutajaliige

4. jaanuaril alustab Eesti Teaduste Akadeemia juures Eesti Noorte Teaduste Akadeemia ning selle 29 asutajaliikme seas on Tartu Ülikooli õpetajahariduse professor ja haridusteaduste instituudi juhataja Äli Leijen.

Eesti Noorte Teaduste Akadeemia eesmärgiks on toetada erinevate valdkondade simapaistvate noorte teadlaste omavahelist koostööd, sh ühiste uurimisrühmade moodustamist ja uurimisprojektide kavandamist. Lisaks sellele plaanitakse tihedat koostööd Eesti Teaduste Akadeemia akadeemikutega, aga ka teiste noorteadlaste ühendustega nagu näiteks Young Academy of Europe, Global Young Academy ja World Association of Young Scientists. Teaduste Akadeemia näeb noortekogu akadeemikute kasvulavana. Äli Leijeni sõnul on väga oluline, et haridusteadustel on uues kogus oma tähtis roll ning seeläbi võimalus ja vastutus kaasa rääkida ühiskonna arengus oluliste probleemide lahendamisel.

Eesti Teaduste Akadeemia on tegutsenud 1938. aastast ja seni pole akadeemikute seas olnud ühtegi haridusteadlast. Äli Leijeni tänased uurimisteemad keskenduvad neljale valdkonnale: õppijate refleksiooni toetamine erinevates haridusvaldkondades, õpetajakoolituse üliõpilaste professionaalne areng, doktoriõpingute edukus haridusteaduste valdkonnas ning haridustehnoloogia õppimise ja õpetamise toetamisel.

Rohkem infot leiab Eesti Teaduste Akadeemia erilehelt. ERR Novaator teeb ka kell 14.00 algavast asutamiskoosolekust ülekande.