Doktoriõppe korraldust reguleerivad Tartu Ülikoolis kolm dokumenti doktoriõppe eeskiri, õppekorralduseeskiri ja doktoriõppe hea tava.
Doktorandi teadus-, loome-, õppe- ja arendustegevus ning töö üliõpilastega on juhendatud ja toetatud. Ülikoolipoolne juhendaja on erialaselt kompetentne teadlane, kes orienteerub hästi nii ülikooli kui ka rahvusvahelises teadussüsteemis ning kellel on juhendamiseks sobivad omadused ja vajalikud juhendamisalased pädevused.
Doktoriõppe kõige olulisem kvaliteedigarantii on doktorandi ja juhendaja(te) vastastikusele usaldusele ja lugupidamisele tuginev koostöö, milles on selgelt määratletud kõigi doktoriõppes osalevate poolte ülesanded, vastutus, ootused ja vajadused.
Doktoriõppe läbimise ja korraldusliku poole kohta saab lisateavet sotsiaalteaduste valdkonna doktoriõppe keskuse kodulehelt.
Vabade õppekohtade täitmise kord ja konkursitingimused sotsiaalteaduste valdkonnas
Teave 2024. aastal kandideeriva doktoriõppe projekti kohta on haridusteaduse doktoriõppekavale sisseastumise lehel.
Atesteerimist viib läbi sotsiaalteaduste valkdonna dekaani korraldusega kinnitatud doktoriõppe atesteerimiskomisjon. Atesteerimised toimuvad kaks korda õppeaastas: enne sügissemestri ja kevadsemestri algust.
Atesteerimist reguleerib doktorantide teadustöös edasijõudmise hindamise ja atesteerimise kord sotsiaalteaduste valdkonnas.
Doktoriõppes atesteerimise kohta saab lugeda sotsiaalteaduste valdkonna doktoriõppe keskuse kodulehelt.