Pixabay

Eesti Lugemisühing tähistab 30. sünnipäeva konverentsiga "Mis loeb tänases Eesti hariduses"

Eesti Lugemisühing tähstab sel aastal 30. juubelit. Selle raames toimub juubelikonverents

"Mis loeb tänases Eesti hariduses"

Konverentsil tutvustatakse haridusuuenduse ja kirjaoskuse uusi suundumusi ja perspektiive, kirjaoskuse kujunemist toetavaid metoodikaid ja vahendeid erinevatele sihtgruppidele, arvestades uuenenud olukorda haridusmaastikul ning nüüdisaegset õpikäsitust ja kaasava hariduse põhimõtteid.
Osaleja saab konverentsilt kogemusi ja oskusi haridusuuenduse ja kirjaoskuse uute suundumuste ja perspektiivide üle reflekteerimiseks, tutvuda lähemalt kahe kirjaoskuse kujunemist toetava metoodikaga töötubades ning uuendada kontakte kolleegidega, kes tegelevad kirjaoskuse temaatikaga.

Juubelikonverents toimub Tartu Ülikooli haridusteaduste instituudis (Jakobi 5, 51005, Tartu)
17. juunil 2022 algusega kell 11.00

REGISTREERUN KONVERENTSILE

Konverentsi korraldavad TARTU ÜLIKOOL haridusinnovatsioonikeskus koostöös Eesti Lugemisühinguga

Konverentsi ajakava:

Kellaaeg Teema Esinejad
10.30-11.00 Registreerumine ja kogunemine
11.00-12.10 Muusikaline avatervitus
Tervitussõnavõtud lugemisühingu juhtidelt läbi aegade
Meeli Pandis, Maili Liinev, Heli Prii, Mare Müürsepp jt
12.15-13.00 Paneelarutelu „Mis loeb tänases Eesti hariduses“ Lugemisühingu juhid läbi aegade
Meeli Pandis, Maili Liinev, Heli Prii, Mare Müürsepp ja külalisena Anzori Barkalaja
13.00-13.30 Lõuna

13.30-14.30 ja 14.45-15.45

Töötoad:

Kõnekad vaiksed raamatud. Rahvusvaheline projekt ja mitmekeelse hariduse võimalus
Toimub ainult kell 13.30 - 14.30
Mare Müürsepp
  Muukeelse lapse toetusest rühmas
Tomub ainult kell 14.45 - 15.45
Eeva Kütt
  Kuidas toetada erilist lugejat - uued võtted ja mängud Kadi Lukanenok
  Pildiraamatu maagia Liina Velner, Anneli Laamann
  Värvide toel lugemine soravaks Katrin Kõrvas, Anu Parts
15.45-16.00 Kohvipaus magusaga
16.00-18.00 Kokkuvõtted ja loovtegevused – kirjaoskus lõimituna muusika ja kujutava kunstiga Maria Jürimäe

Algõpetuse didaktika kursus

Algõpetuse didaktika kursuse tutvustus ja registreerimine.
Tartu Ülikool

Tehnoloogiaga rikastatud mängud 3-7-aastaste laste eesti keele õppe toetamiseks

Tartu Ülikool

Aktiivse ainetunni digiamps: erivajadusega lapse tunni rikastamine aktiivsete tegevustega