Haridusteaduste instituudi juhatajana jätkab professor Äli Leijen

Tartu Ülikooli haridusteaduste instituudi nõukogu valis oma 4. oktoobri koosolekul instituudi juhatajana jätkama professor Äli Leijeni.
Instituudi juhatajaks kandideeris lisaks Äli Leijenile ka eripedagoogika lektor Marika Padrik. Mõlemad kandidaadid tutvustasid oma seisukohti töötajatele saadetud kirjas; kõigil soovijatel oli võimalus ka valimispäeval kandidaatidele küsimusi esitada.
Marika Padrik rõhutas oma programmis inimeste motiveerimise tähtsust neile tegutsemisvabaduse ja -vastutuse andmisega ning leidis, et õpetajahariduse maine parim tõstja on õppetöö kõrge tase ja koolis edukalt toime tulevad lõpetajad.
Äli Leijen andis ülevaate kolme aasta jooksul saavutatust -- tasakaalus eelarve, suurenenud teadusrahastus, tulemuslikum doktoriõpe, töötajate professionaalse arengu toetamise meetmed -- ning palus nõukogult mandaati seatud sihtides jätkamiseks.
Küsimuste-vastuste voorule järgnes nõukogu salajane hääletus, mille tulemusena instituudi juhataja ametikohale osutus valituks professor Äli Leijen.
"Minu siht on hoolitseda selle eest, et instituudis tehtaks kõrgel rahvusvahelisel tasemel teadustööd ning see oleks paremini nähtav nii ülikoolis kui laiemalt. Instituudi oluline missioon on Eesti õpetajaskonna harimine ja toetamine ning seepärast kaasajastame õpetajakoolitust ja panustame õpetajaameti väärtustamisse. Instituudisisestest teemadest on minu jaoks järgnevateks aastateks kõige olulisem töötajate professionaalse arengu toetamine," ütles Leijen.
Haridusteaduste instituudi nõukogu esimees on Äli Leijen, liikmed on Anzori Barkalaja, Marvi Remmik, Laila Tasa, Karmen Trasberg, Marika Padrik, Margus Pedaste, Anne Raam, Aigi Kikkas, Evelyn Kiive, Mario Mäeots, Pihel Hunt, Kirsi Sepp, Meelis Brikker ja Liina Adov.