Erakogu

Kandideeri haridusteaduste instituudi magistriõppesse

Alates 1. veebruarist saab SAIS-is esitada avaldusi haridusteaduste instituudi magistriõppekavadele kandideerimiseks. Kandidaate ootavad neli magistriprogrammi. Eestikeelsetele õppekavadele saab avaldusi esitada kuni 28. juunini.

Eripedagoogika ja logopeedia magistriõppekaval on võimalik valida eripedagoogika ja logopeedia suuna vahel. Eripedagoogika erialal saad teada, kuidas õpetada erivajadustega lapsi lasteaias, koolis ja kutsekoolis ning kuidas kohandada õppekava ja -vara nende eripärale. Logopeedia erialal õpid, milles seisnevad kõne-, keele- ja suhtlusprobleemid ning neelamisraskused, samuti oskad otsustada, missugune õpe või teraapia on nendes olukordades sobilik.

Haridusinnovatsiooni õppekava valmistab ette õpetajaid, juhte, koolitajaid ja spetsialiste ette juhtima haridusvaldkonnas innovaatilisi protsesse. Õppima asudes on sul kaks valikut. Sa võid spetsialiseeruda õppimise ja õpetamise protsessi juhtimisele ja korraldamisele või haridusasutuse juhtimisele, et õppida vedama eest haridusorganisatsiooni või -töörühma.

Kaasava hariduse õppekava: kaasava hariduse siht on pakkuda igale õppijale kuuluvustunnet ja toetust ning aktiivset, mõtestatud osalust oma potentsiaali teostamisel. Meie magistriõppest saad just sellised teadmised ja oskused, mida praegu Eesti koolides ja lasteaedades väga oodatakse. See on ka kogenud õpetajale hea võimalus arendada end koos teiste praktikutega uusima teaduse toel, sest kahele õppeaastale jaotatud osakoormusega õpe võimaldab ühitada õpingud tööga.

Põhikooli mitme aine õpetaja õppekaval põimub mitmekülgne ja põhjalik teoreetiline ettevalmistus juba õpingute käigus praktikaga. Magistriõppekava lõpetanule avanevad tööturul mitmekülgsed väljavaated, sest peale mitme aine õpetajana töötamise on võimalik asuda tööle ka sotsiaalpedagoogina.

Kohtume haridusteaduste instituudis!

Viivika Keskküla

Õpetaja Viivika: kui õpid seda ametit armastama, siis armastab see sind täiega vastu

Maria Toom