Konverents "Õppejõult õppejõule 2018: õppimist toetav õpetamine ülikoolis"

23.-25. jaanuaril 2018 toimub Tartus rahvusvaheline õppejõudude konverents "Teaching for Learning - the University Perspective".

Õppimise ja õpetamise arendamisele pühendatud konverentsil leiavad käsitlemist õppimiskesksuse olemus, tänapäevased õppimist toetavad õppe- ja hindamismeetodid, valdkondlikud eripärad õpetamises ja õppimises ning juhtimise roll õppekvaliteedi tagamisel.

Korralduskomitee juhi Mari Karmi sõnul on programm mitmekülgne ning tõotab palju põnevaid ettekandeid ja diskussioone. Ta tõi esile näiteks USA Eloni Ülikooli ajalooprofessor Peter Felteni, kes tutvustab konverentsil oma uurimistööd üliõpilaste õppeedukusest ning selle kuuest võtmeelemendist: õppimine, suhted, ootused, hoiakud, arendus ja juhtimine. Andy Penaluna ja Kathryn Penaluna Walesi Trinity Saint Davidi ülikoolist kõnelevad sellest, kuidas töömaailmas on teadmiste kõrval üha olulisem nende rakendamise oskus ning kuidas ka õppejõud peaksid mudeldama ettevõtlikkust oma õpetamistöös. Tartu Ülikooli õppeprorektor Anneli Saro räägib performatiivsusest õpetamises ning tõmbab paralleele teatriga.

Konverents annab võimaluse tutvustada oma õpetamise arendamist ja uurimist ning tutvuda kolleegide kogemustega. Osalema on oodatud kõik õppejõud, kes on huvitatud õppija arengu toetamisest ja õpetamise arendamisest kõrgkoolis.

Lisateave: Mari Karm, 737 6470, mari.karm@ut.ee