Kutseõpetaja enese- ja õppija arengu juhina

Maht: 32 tundi
Sihtrühm: Kutseõpetajad, praktika juhendajad kutseõppeasutustes
Kursuse eesmärgiks on toetada kutseõpetaja kujunemist enese- ja õppija arengu juhiks teoreetiliste ja praktiliste ülesannete kaudu
Kursuse toimumise kuupäevad ja ajakava:
11. aprill 2022 kell 10.00
12. aprill 2022 kell 09.00
21. aprill 2022 kell 10.00
Toimumiskoht: TÜ haridusteaduste instituut, Jakobi 5, Tartu

Koolituse läbinu:
- tunneb õpetaja kutse-eetika põhimõtteid ja arvestab nendega oma tegevuse kavandamisel;
- mõistab, kuidas kultuuriline ja keeleline mitmekesisus mõjutab õppeprotsessi;
- on arendanud eneseanalüüsi oskuseid ning teab võimalusi õppija ja kolleegi refleksiooni toetamiseks;
- loob digitaalse arengumapi struktuuri endale sobivas arengumapi koostamise keskkonnas, analüüsib selles kriitiliselt enda kui kutseõpetaja kutse-eetika või kultuurilise ja keelelise mitmekesisusega seonduvaid üldoskusi.
Koolituse teemad:
Õpetaja kutsestandard ja kutsealased kompetentsid, kutse taotlemine, selle võimalused ja protsess.
Kutseõpetaja pedagoogiline ja ametialane identiteet, üldoskused
Õpetaja töö refleksioon, analüüsimine, enesehindamine ja edasise arengu kavandamine
Õpetaja kutse-eetikast
Õppijate mitmekesisus ja õppeprotsess
Õppija arengu ja refleksiooni toetamise võimalused
Tagasiside enese- ja õppija arengu toetamise allikana
Arengumapp kui vahend kompetentside tõendamiseks
Erinevad võimalused e-arengumapi loomisel
Kompetentside kirjeldamine ja tõendamine
Digitaalse arengumapi koostamise võimalused - erinevad keskkonnad ning nende võimalused
Sobiva keskkonna valiku ning struktuuri loomise põhialused
Digitaalse arengumapi loomise plussid ja miinused

Õppejõud-koolitajad: Karmen Trasberg, Liana Roos, Karmen Kalk, Diana Eller
Väljund: Koolituse läbinud ja õppekava täitnud õppijad saavad Tartu Ülikooli (digitaalse) tunnistuse.

Maksumus: Koolituse läbiviimist toetatakse Euroopa Liidu Sotsiaalfondist. Koolitus on sihtrühmas märgitud osalejale tasuta.

Koolituse katkestamisel on täiendusõppe pakkujal õigus nõuda leppetrahvi osaleja maksumuse ulatuses. Koolitusele registreerudes kinnitan, et osalen kursusel täismahus ja olen enda osaluse kooskõlastanud asutuse juhiga.

Autoriõigused koolituse ülesehitusele ja koolitusprogrammile kuuluvad Tartu Ülikoolile. Nende kasutamine Tartu Ülikooli kirjaliku loata on keelatud.

ESF meetme tegevuse "Tänapäevase õpikäsituse rakendamine ning kompetentsikeskuste arendamine Tallinna Ülikoolis ja Tartu Ülikoolis" alategevuse Õpetajate baaskoolitused ja baaskoolitustega seotud arendustegevused rahastusotsuste tingimuste alusel toimub koolitustele registreerumine täienduskoolituse infosüsteemis Juhan.

REGISTREERUN KOOLITUSELE

Tartu Ülikooli haridusteaduste instituut

Aktiivse ainetunni digiamps: liikuma panevaid ülesandeid sotsiaalainete tundidesse

Narva kolledžis tutvustati maakonna õpetajatele keeleõppevõimalusi