Raili Adoson

Mari Karm pälvib presidendilt riikliku teenetemärgi

President Alar Karis tunnustab Eesti Vabariigi aastapäeva eel riigi teenemärkidega 151 inimest, kellest üheksa on Tartu Ülikooli liikmed. Haridusteaduste instituudist saab teenetemärgi kaasprofessor Mari Karm.

Iseseisvuspäeva eel annab Eesti Vabariik oma kõrgeima tänu – riigi teenetemärgi – inimestele, kelle igapäevane tegevus laob järjest uusi kihte Eesti hoolivuse, märkamise ja kaitstuse seina, kirjutas president Alar Karis riigi teenetemärkide andmise otsuse eessõnas.

Eesti tänab ja tunnustab teadlasi, kes on oma tööga aidanud viia teadust tipptasemele, teinud seda rahvusvahelise koostööga suuremaks ning panustanud targa rahva kujundamiseks haridusse.

Hiljuti haridusteaduste instituuti külastanud president tunnustab Valgetähe V klassi teenetemärgiga kauaaegset eesti keele õpetajat, kasvatusteadlast ja Tartu Ülikooli kõrgkoolipedagoogika kaasprofessorit Mari Karmi.

Karm lausus, et tema jaoks peegeldab see tunnustus õpetamise väärtustamist ülikoolis. Kuna minu tegevus ülikoolis on põhiliselt seotud ülikoolis õpetamise arendamisega, õppejõudude ja doktorantide kui tulevaste õppejõudude õpetamisoskuste toetamisega, siis just nii ongi – ülikoolis on oluline hästi õpetada, et üliõpilased saaksid hästi õppida. Ja üleüldse – nii õppimine kui õpetamine võiks inspireerida, vaimustada ja inimestele rõõmu pakkuda,“ ütles Karm.

Vabariigi President annab riiklikud teenetemärgid üle 21. veebruaril Eesti Rahva Muuseumis ning seda näeb Eesti Rahvusringhäälingu tele-eetris 24. veebruaril.

Haridusteaduste instituut soovib teenetemärkide saajatele õnne ja kordaminekuid!

Eesti Rahva muuseum

JÄRELVAADATAV: President tunnustab üheksat Tartu Ülikooli töötajat teenetemärgiga

​Aasta teo tiitli võtsid vastu haridusteaduste instituudi juhataja Margus Pedaste ja Narva kolledži direktor Indrek Reimand.

Õpetajakoolituse erakordselt suur ja õnnestunud vastuvõtt pälvis aasta teo tiitli

Raamatud

Loodi professor Karl Karlepi mälestusfond