Õpilasuurimuste juhendamine gümnaasiumis: sotsiaalteaduslikud uurimismeetodid

Maht: 7 akadeemilist tundi
Sihtrühm: Gümnaasiumiastme õpetajad, praegused ja tulevased õpilasuurimuste juhendajad
Kursuse toimumine: 15. november 2022 kell 10.00-16.00. Ruum A115/116
Toimumiskoht: Tartu Ülikooli haridusteaduste instituut, Jakobi 5, Tartu

Kursuse eesmärk: Koolituspäeva eesmärk on täiendada gümnaasiumiastme õpilasuurimuste juhendajate teadmisi sotsiaalteaduslikest uurimismeetoditest ja läbi praktiliste ülesannete toetada nende juhendamisoskusi. Koolitusel tutvustatakse osalejatele uut teemakohast õppematerjalide veebikeskkonda.

Koolituse teemad:
Juhendamine kui protsess. Juhendamise algus, kokkulepete olulisus. Õpilasuurimuse kavandamine
Sotsiaalteaduslikud uurimismeetodid
Tulemuste esitamine õpilasuurimustes. Tagasiside ja kokkuvõte

Täiendusõppeprogrammi läbinud õppija:
- teab, kuidas õpilasuurimuse juhendamisel õpilast toetada;
- oskab suunata õpilast uurimuse kavandamisel;
- teab erinevaid sotsiaalteaduslikke uurimismeetodeid ja oskab neid juhendajana kasutada;
- omab ülevaadet uuest sotsiaalteaduslike uurimismeetodite õppematerjalide veebikeskkonnast.

Õppejõud-koolitajad: Pihel Hunt, Karmen Kalk
Väljund: Koolituse läbinud ja õppekava täitnud õppijad saavad Tartu Ülikooli (digitaalse) tõendi.​​​​​​​
Maksumus: Koolitust toetab Erasmus+ projekt "Navigating Social Worlds: Toolbox for Social Inquiry". Koolituspäev on sihtrühmas märgitud osalejale õppeteenustasuta.

REGISTREERUN KOOLITUSELE

Tehnoloogiaga rikastatud mängud 3-7-aastaste laste eesti keele õppe toetamiseks

Tartu Ülikool

Aktiivse ainetunni digiamps: erivajadusega lapse tunni rikastamine aktiivsete tegevustega