Pedagogicum tähistas kümne tegevusaasta täitumist haridusteaduste galaga

Tartu Ülikooli haridusteadlased ning õpetajakoolituse õppejõud koos arvukate külalistega tähistasid 1. märtsil piduliku galaõhtuga Pedagogicumi kümnendat sünnipäeva ja haridusteaduste viimaste aastate edusamme, mis on ülikooli viinud mainekatesse Times Higher Education ja QS World University Rankings edetabelitesse.

Tartu Ülikooli ajaloo muuseumi valges saalis tervitasid kogunenuid Pedagogicumi juhataja professor Margus Pedaste ning haridusteaduste instituudi juhataja professor Äli Leijen. Gala käigus esitleti haridusteadlaste tööd tutvustavaid videoid ning rahvusvaheliselt silmapaistvate saavutuste eest anti üle tunnustus Margus Pedaste juhitavale haridustehnoloogia keskuse uurimisrühmale.

Kõnega esines ülikooli rektor professor Toomas Asser, kes tunnustas Pedagogicumi ja haridusteadlasi kümne aasta vältel saavutatu eest – ülikooli õpetajakoolitus on kindlal teadusliku alusel ning kõrge kvaliteediga. Ta tutvustas ka hiljuti kokku lepitud plaani, mille kohaselt haridusteaduste instituut kolib lähiaastatel Karlovast ajaloolisest õpetajate seminari hoonest kesklinna – Jakobi 5 hoone ehitatakse selleks põhjalikult ümber ning saab teises etapis ka juurdeehituse. Haridusteadlasi õnnitlesid ka sotsiaalteaduste valdkonna dekaan professor Raul Eamets ning haridus- ja teadusministeeriumi kantsler Mart Laidmets. Viimane tõstis esile Eesti õpetajate head tööd, mis on viinud Eesti maailma tunnustatumate haridusriikide sekka.

Pedagogicumi juhataja Margus Pedaste sõnul on tehtud tohutult palju tööd ja tänane edu on võimalik vaid tänu tulemuslikule koostööle ülikooli sees, Eesti ülikoolide vahel ning teiste partneritega nii Eestist kui ka välismaalt. „On heameel näha, et meie teadustöö paistab välja ka rahvusvaheliselt,“ sõnas ta.

Pedagogicum on Tartu Ülikooli nelja valdkonna konsortsium teaduspõhise õpetajakoolituse arendamiseks. Ühiselt on välja töötatud ja ellu rakendatud õpetaja kutseõpingute alusmoodul ja praktikamoodul, mis on ühised kogu ülikooli kõigile õpetajaerialadele. Pedagogicum on läbi aegade arendanud õpetajakoolitust ja haridusteadusi tuginedes Euroopa Sotsiaalfondi Eduko, kompetentsikeskuste, baaskoolituste ja PRÕM programmidele ning Euroopa Regionaalarengu Fondi õppelaborite ja doktorikoolide programmidele. Asutatud on Tartu Ülikooli innovatsioonikoolide võrgustik ja ellu kutsutud erinevaid koostööd ja arengut soodustavaid programme, näiteks ÕpiVeski.  Tänavu alanud kolmeaastane kompetentsikeskuse jätkuprojekt võtab sihiks teaduspõhiste sekkumiste viimise haridusasutusteni.

Vaata pildigaleriid

Lisateave: Margus Pedaste, 515 6095, margus.pedaste@ut.ee