/Pexels

Pedagoogiliste kompetentside baaskursus koolieelsete lasteasutuste õpetajaid abistavatele töötajatele

Maht: 78 akadeemilist tundi
Sihtrühm: Pedagoogilise hariduseta, vähemalt keskharidust omavad õpetajaid abistavad töötajad koolieelses lasteasutuses.

Koolituse toimumine: 30.09, 01.10, 23.-24.10, 25.-26.11, 09.12.2024
Üks õppepäev kestab 8 akadeemilist tundi.
Toimumiskoht: Jakobi 5, Tartu. Ruumi info lisame õppeinfosüsteemi.

Koolituse eesmärk: toetada lasteaias õpetaja abistavate töötajate esmaste pedagoogiliste baasteadmiste omandamist lähtudes õpetaja kutsestandard tase 6 sätestatust.

Koolituse sisu:
Suhtlemis- ja meeskonnatööoskused
Õppimise ja arengu seaduspärasused, nüüdisaegne õpikäsitus
Kasvukeskkond
Täpsemad koolitusel läbitavad teemad on toodud õppeinfosüsteemis.

Täiendusõppeprogrammi läbinud õppija:
- on tutvunud alushariduse riikliku õppekavaga;
- on teadlik lapse arengu alustest ja alushariduse omandamise põhimõtetest;
- oskab koostöös õpetajaga luua turvalise, mängulise ja arengut toetava kasvukeskkonna;
- on mõtestanud enda rolli õpetaja abistamisel;
- teab, kuidas koostöös õpetajaga kavandada õppe- ja kasvatustegevust, sh lõimivaid tegevusi;
- on loonud ja analüüsinud mängu;
- teab lapse vaatluse põhimõtteid ja on koostanud lapse vaatlusanalüüsi;
- oskab oma tegevust analüüsida ja näha arenguvõimalusi.

Lõpetamise tingimused: koolituse õpiväljundite saavutamine, osalemine õppes vähemalt 70% õppetöös ja iseseisvate ülesannete arvestuslik sooritamine.
Õppejõud-koolitajad: Tartu Ülikooli õppejõud ja praktikud TÜ partnerharidusasutustest.
Väljund: koolituse õppekava täitnud õppijad saavad Tartu Ülikooli täiendusõppe tunnistuse.

Koolitust rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi tegevusest "Täiskasvanuhariduse arendamine ja mitteformaalsete õppimisvõimaluste pakkumine" (ESF VÕTI).
Kursuse hind on 728 eurot ja see tasutakse kursuse lõpetaja eest ESF VÕTI vahenditest.

REGISTREERI END KOOLITUSELE SIIN

Tartu Ülikooli haridusteaduste instituut