Rongkäigulised pööravad tähelepanu õpetajahariduse uuendustele

Kolmapäeval, 12. juunil algab kell 18.00 Tartu ülikooli peahoone eest Tartu ülikooli õpetajahariduse uuendustele pühendatud sportlik kepikõnni rongkäik. Rongkäik läbib teaduskondi ja hooneid, kus õpetajaharidust Tartu ülikoolis edendatakse ning selle vältel tehakse väärt ülevaade õpetajahariduse uuendustest Tartu ülikoolis.

„Tartu ülikool on muutnud õpetajahariduse õppekavu. Meil on uued ained ja õppejõud, kes õpetavad suhtlema, kavandama, õpetama, uurima ja juhtima,“ sõnab rongkäigu eestvedaja, Tartu ülikooli Pedagogicumi juhataja Margus Pedaste, lisades, et ka koostöö innovatsioonikoolidega annab Tartu ülikooli õpetajaharidusele uue mõõtme. „Kepikõnni rongkäigul läbime ülikooli õpetajahariduse kantsid ning saab kuulda õpetajakoolitusest ja õpetajaharidusest eri teaduskondades,“ sõnab Pedaste, „Meie eesmärk on rongkäigu jooksul näidata, mida uut oleme teinud ja suurendada seeläbi avalikkuse usku ja huvi õpetajahariduse vastu.“

Rongkäigu vältel kõnelevad õpetajaharidusest näiteks Tartu ülikooli spordipedagoogika ja treeninguõpetuse instituudi juhataja Ando Pehme, haridusuuringute ja õppekavaarenduse keskuse juhataja Margus Tõnissaar, sotsiaal- ja haridusteaduskonna dekaan professor Jaanus Harro ja haridusteaduste instituudi eripedagoogika osakonna juhataja Kaja Plado.

Rongkäigu pikkus on kokku ligi 4,2 kilomeetrit ning osalema on oodatud nii gümnasistid, tudengid, õppejõud, linnakodanikud kui ka kõik teised õpetajahariduse huvilised. Rongkäik algab kell 18.00 Tartu ülikooli peahoone eest ning suundub üle Toomemäe ja mööda Vanemuise tänavat haridusteaduste instituuti Salme tänaval Karlovas.

Kõik on oodatud osalema!

Rongkäik viiakse läbi Tartu ülikooli Pedagogicumi eestvedamisel.

Lisainfo: Margus Pedaste, TÜ Pedagogicumi juhataja, tel: 5156095, 7376021, e-post: margus.pedaste@ut.ee.