Novembri lõpus külastas Tartu Ülikooli delegatsioon ülikooli Aasia keskuse ja Eesti Singapuri saatkonna eestvedamisel Singapuri kõrgkoole. Visiidi eesmärk oli luua suhteid, õppida Singapuri kõrgharidustavadest ja panna alus Tartu Ülikooli teadlaste koostööle Singapuri kolleegidega.
Sarnaselt Eestiga on Singapur väikeriik, mis sõltub suuresti ümbritsevate suuremate riikide otsustest ja valikutest. Samal ajal on Singapur maailma jaoks allikas, kust saab teavet ja teadmisi Kagu- ja Lõuna-Aasias toimuva kohta, ning see on koduks kahele maailma esikahekümnesse kuuluvale ülikoolile: Singapuri Riiklikule Ülikoolile ja Nanyangi Tehnikaülikoolile.
Aasia keskuse ja Eesti Vabariigi Singapuri saatkonna eestvedamisel külastas Tartu Ülikooli delegatsioon Singapuri kolleege, et sõlmida suhteid, õppida üksteiselt ning panna alus pikaajalisele koostööle. Delegatsiooni kuulusid rahvusvahelise koostöö juht Kristi Kerge, Aasia keskuse juhataja Elo Süld ja kommunikatsioonijuht Heidi Maiberg, meditsiiniteaduste valdkonna arendusprodekaan Jarek Mäestu, Pedagogicumi juhataja Margus Pedaste ja ettevõtluskoostöö juht Kristel Reim.
Viie päeva jooksul kohtuti Singapuri Riikliku Ülikooli, Nanyangi Tehnikaülikooli, Singapuri Majandusülikooli ja nende allüksuste esindajatega, Enterprise Singapore’i, Soome haridusnõuniku ning mitme ettevõtte, üldhariduskooli ja mõttekoja esindajatega. Kohtumiste käigus vesteldi Singapuri kõrghariduse ülesehitusest, rahastusmudelist ja võitlusest talentide nimel. Erinevused riigivalitsemises, ajaloos ja jõukuses tekitavad Eestiga võrreldes vahesid selles, milliseid ülesandeid riik ülikoolidele annab. Näiteks Singapuri ülikoolid on valitsuse ja ministeeriumide nõustamisega tihedamalt seotud kui Eesti ülikoolid ning seetõttu on ka sõltuvus välisvahenditest väiksem kui meil.
Kohtumised näitasid, et Singapuri ülikoolid soovivad teha Tartu kolleegidega koostööd. Vestlused jõudsid kiiresti mõteteni mõlemale poolele huvi pakkuvast ühistegevusest ja koostöö alustamise võimalustest. Singapuris nähakse Eestit justkui vahendajat, kes aitab mõista regiooni arengusuundi ning nende mõju üleilmsetele trendidele, samamoodi nagu Eestis nähakse Singapuri sealse piirkonna väravana. Seepärast on koostööettepanekud väga oodatud nii meditsiini-, loodus- ja täppisteadlastelt kui ka ühiskonna- ja kultuuri-, inimeste ja organisatsioonide uurijatelt, eriti neilt, kes keskenduvad julgeolekule, kultuuridele, psühholoogiale, keeltele, identiteedile, majandusele ning nende lühi- ja pikaajalisele mõjule regioonis.