Karin Allik

Eesti Haridusteaduste Ajakirja kutsutakse esitama kaastöid

Haridus- ja kasvatusvaldkonna doktorante, teadureid ja õppejõude kutsutakse esitama kaastöid Eesti Haridusteaduste Ajakirja vabanumbrisse, mis ilmub 2025. aasta mais. Teemade ja eestikeelsete resümeede esitamise tähtaeg on 25. märtsil 2024.

Vabanumbri toimetajad on Tartu Ülikooli kasvatusteooria kaasprofessor Kristi Kõiv ja Tallinna Ülikooli uurimismeetodite dotsent Anna-Liisa Jõgi.

Oodatud on kõrgetasemelised haridusteaduste ja külgnevate valdkondade teadusartiklid, mis ei tohi olla varem avaldatud ega mujale samal ajal avaldamiseks esitatud. Ühe kaastöö kogumaht on 40 000 – 60 000 tähemärki koos tühikutega, lisaks pikem ingliskeelne kokkuvõte 6000–9000 tähemärki koos tühikutega. Käsikiri tuleb vormistada korrektses eesti keeles ja Ameerika Psühholoogide Assotsiatsiooni (APA) publitseerimisjuhiste „Publication Manual of the American Psychological Association“ 7. trüki järgi. Käsikirju hindab anonüümselt vähemalt kaks retsensenti, kellest üks on üldjuhul Eestist ja teine välismaalt.

Eesti Haridusteaduste Ajakirja 12. köite esimese numbri koostamise ajakava

• Hiljemalt 25. märtsiks saadavad autorid teema ja eestikeelse kokkuvõtte (kuni 200 sõna) toimetaja Kristi Kõivule e-posti aadressil kristi.koiv@ut.ee. Kokkuvõte peab sisaldama teemakohase teaduskirjanduse põhiseisukohti, uuringu eesmärki, uurimismeetodeid ja (oodatavaid) tulemusi.
  • 8. aprillil teatavad toimetajad autoritele, milliseid käsikirju vabanumbrisse ootavad.
  • 9. septembril esitavad autorid toimetajatele korrektselt vormistatud käsikirja koos ingliskeelse kokkuvõttega.
  • 14. oktoobril edastavad toimetajad autoritele retsenseerimise tulemused.
  • 11. novembril saadavad autorid toimetajatele retsensentide märkuste põhjal täiendatud artikli. Vajaduse korral retsenseeritakse käsikirjad teist korda.
  • 9. detsembril edastavad toimetajad autoritele teise retsenseerimise tulemused.
  • 6. jaanuaril 2025 saadavad autorid toimetajatele teise retsenseerimise märkuste põhjal täiendatud artikli lõpliku versiooni.
  • Jaanuaris ja veebruaris 2025 artikleid keeletoimetatakse.
  • Märtsis ja aprillis 2025 küljendatakse ajakiri Tartu Ülikooli kirjastuses.
  • 1. mail 2025 ilmub ajakiri.

Eesti Haridusteaduste Ajakiri on eelretsenseeritav ja rahvusvahelise toimetuskolleegiumiga eestikeelne teadusajakiri (ETIS-e klassifikatsioon 1.2). Ajakirja antakse välja Tartu Ülikooli ja Tallinna Ülikooli koostöös ning publitseeritakse Tartu Ülikooli kirjastuse väljaandena avatud juurdepääsuga platvormil Open Journal Systems. Ajakiri on indekseeritud andmebaasides EBSCO Academic Search Complete ja Directory of Open Access Journals ning Google Scholaris.

Lisainfot ajakirja ja kaastöö nõuete kohta saab ajakirja kodulehelt. Küsimustega võib pöörduda vastutava toimetaja Krista Uibu poole e-posti aadressil krista.uibu@ut.ee.

Doktorantuur

Registreeru karjäärikonverentsile „Doktorikraadiga uutesse kõrgustesse!“