Autor:
Raili Adoson

Pedagoogika osakonna inimesed

Egle Säre

Egle Säre
osakonna juhataja, haridusteaduste lektor, PhD (haridusteadus)

Egle Säre peamised õpetamisvaldkonnad on õppetöö kavandamine ja läbiviimine ning praktikaga seonduvad ained. Tartu Ülikoolis on ta lõpetanud klassiõpetaja eriala, magistriõppe kasvatusteaduste õppekaval ja doktoriõppe haridusteaduste õppekaval. Egle põhiline uurimis- ja õpetamishuvi on seotud arutelu ja filosofeerimise meetodi ning õpetaja küsimuste teemaga õppeprotsessis.

Karmen Trasberg foto

Karmen Trasberg
hariduskorralduse lektor, PhD (haridusteadus)

Karmen Trasberg on õppinud etnoloogiks ning jõudnud haridusteaduste juurde läbi etnopedagoogika. Oma õpetamis- ja uurimistöös on ta kombineerinud võrdlevat ja ajaloolist lähenemist, samuti tunneb huvi mitmekultuurilise hariduse erinevate aspektide vastu.

 

Liana Roos

Liana Roos
kutsepedagoogika nooremlektor, MA (andragoogika)

Liana töötab pedagoogika osakonnas kutsepedagoogika assistendina. Ta on lõpetanud Tallinna Ülikoolis andragoogika magistriõppe ja õpib Tartu Ülikooli haridusteaduste doktoriõppes. Liana õpetamisvaldkond on õppetöö planeerimine, läbi viimine ja hindamine. Oma doktoritöös keskendub ta eetilistele dilemmadele doktoriõppes. Tema peamised õpetamis- ja juhendamishuvid on seotud kutseõppe valdkonnaga, aga ka täiskasvanute õppimise ja õpetamisega.

Rain Mikser
haridusteooria kaasprofessor, PhD (haridusteadus)

Rain Mikser omandas Tartu Ülikoolis 1996. aastal eesti filoloogia bakalaureusekraadi, 1997. aastal eesti keele ja kirjanduse õpetaja kutse ning 2001. aastal pedagoogikamagistri kraadi. 2006. aastal kaitses Rain Turu Ülikoolis doktorikraadi. Tartu Ülikoolis on Rain töötanud sotsiaalpedagoogika assistendina, haridusfilosoofia lektorina ning alates 2020. aastast haridusteooria kaasprofessorina. Raini uurimisvaldkonnad on seotud haridusteooria ja -poliitika, õppekava-arenduse, õpetaja professionaalsuse ning sotsiaalpedagoogika küsimustega.

Kristi Kõiv foto

Kristi Kõiv
kasvatusteooria kaasprofessor, PhD (Education)

Kristi Kõiv on lõpetanud Tartu Ülikooli psühholoogina,  kaitsnud teadusmagistri kraadi pedagoogikas Tartu Ülikoolis ja doktorikraadi Turu Ülikoolis. Kahe kümnendi jooksul on ta tegelenud peamiselt inimeseõpetuse õpetajate ja sotsiaalpedagoogide ettevalmistusega. Uurimisteemad: sotsiaalsete probleemide käsitlemine koolis,  antisotsiaalne käitumine noorte ja täiskasvanute seas erinevates kontekstides.

Diana Eller

Diana Eller
kutsedidaktika nooremlektor, MA (koolijuhtimine)

Diana Eller on lõpetanud Tartu Ülikooli hariduskorralduse magistriõppe kuid kutsedidaktika nooremlektori ameti juurde on ta jõudnud kutseõpetaja kogemuse kaudu, olles ärinduse ja halduse valdkonna kutseõpetaja ning alates 2017 aastast Tartu Rakendusliku Kolledži meisterõpetaja. Diana lisab kutseõpetaja eriala üliõpilastele praktiku vaadet, tema jaoks on oluline kõik, mis on seotud kutseõppe ja selle arendamisega. Lisaks on tema jaoks tähtis ka praktikaga seonduv nii ülikoolis kutseõpetajate õppes kui ka praktikasüsteemi arendamine kutsehariduses. Magistrikraadi kõrval on Dianale omistatud ka kutseõpetaja tase 7 kutse ning täiskasvanute koolitaja tase 7 kutse.

Karin Naruskov

Karin Naruskov
uurimismeetodite lektor, PhD (haridusteadus)

Karin Naruskov töötab pedagoogika osakonnas uurimismeetodite lektorina. Tartu Ülikoolis on ta lõpetanud magistriõppe kasvatusteaduste õppekaval ja doktoriõppe haridusteaduste õppekaval. Karin õpetab uurimismeetoditega seotud aineid. Tema uurimisvaldkond on seotud kiusamise ja küberkiusamisega.
 

Piret Einpaul

Piret Einpaul
haridusteaduste nooremlektor, mag (kliiniline psühholoogia)

Piret töötab pedagoogika osakonnas haridusteaduste nooremlektorina. Ta on lõpetanud Tartu Ülikoolis magistriõppe kliinilises psühholoogias ning töötanud psühholoogina TÜK Lastekliinikus. Pireti peamisteks õpetamisvaldkondadeks on arengupsühholoogia, suhtlemisoskused, tööheaolu ning ülikoolis õppimine, õpetamine ja juhendamine. Oma doktoritöös keskendub ta õpilaste sotsiaalsete ja emotsionaalsete oskuste arengule. Viimased kümmekond aastat on ta olnud seotud õppejõudude professionaalse arengu toetamisega läbi mentorluse ning õpetamise ja juhendamise teemaliste täienduskoolituste. Peamised uurimis- ja juhendamishuvid on seotud õpetaja heaolu ning õpilaste sotsiaalsete ja emotsionaalsete oskustega.

 

Liis Leilop

Liis Leilop
sotsiaalainete didaktika nooremlektor, MA (põhikooli mitme aine õpetaja)

 

Liis Leilop töötab pedagoogika osakonnas sotsiaalainete didaktika nooremlektorina. Tartu Ülikoolis on ta lõpetanud magistriõppe põhikooli mitme aine õpetaja õppekaval. Liis õpetab sotsiaalainete didaktika ja sotsiaalpedagoogikaga seotud aineid. Tema uurimisvaldkond on seotud koolist väljalangevuse ja sotsiaalsete ja emotsionaalsete oskustega.

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!